Keramické kachľové pece

Cenová ponuka


Ľudia dnes znovu objavujú čaro kachľových pecí, ladnosť tvarov skombinovanú s funkčnosťou a ich nenahraditeľné hodvábne teplo.

Dnes už máme širokú škálu dvierkových kovaní s presklením rozličných veľkostí, čo umožňuje počas horenia pohľad na oheň podobne ako pri krbových vložkách.

Výrobcovia keramiky nezaostávajú a sledujú moderné trendy. Vedia poskytnúť starú klasiku, ale aj moderné abstraktnejšie tvary keramiky. Veľkoplošné formáty, oblúkové profily nie sú žiadnou zvláštnosťou.

Keramika sa napokon dobre udržiava a aj po dvadsiatich rokoch vyzerá ako by bola vyrobená včera. Popredný výrobcovia kachlíc dnes používajú hlinu ostrenú šamotom, alebo porcelánom čo zaručuje vysokú životnosť a dobrú tepelnú vodivosť kachlíc.

Pozor na lacné kachlice sú  odlievane z klasickej džbánkarskej hliny, ktorá nedosahuje požadovanú  kvalitu.  Tradične kachlice bývajú robené z kaolínu a  práve kaolín je veľmi kvalitná hlina s vysokým podielom oxidov v  podstate sa z nej vyrába porcelán po pridaní ďalších ingrediencií.

Dobre navrhnutá kachľová pec môže slúžiť viacerým generáciám.

Vnútro pece je riešené s vypaľovaných materiálov s vysokou tepelnou odolnosťou, pretože teplota v ohnisku nezriedka dosahuje teploty takmer 1000°celzia.

Ak si predstavíte, že do komína púšťate už iba okolo 200°celzia,zistíte že 800°c je niekde v peci  naakumulovaných, ktoré postupne dostávate počas 12-tich hodín. Tento efekt dostanete spálením približne 15 kg dreva a viac už neprikladáte, až o ďalších 12 hodín. Teda denná spotreba cca 30kg dreva.

Zákazníci sa často neztotožňujú s dizajnom kachľovej pece . Je to skôr preto lebo im ju nikto nenavrhol a nevedia si ju predstaviť u seba doma.

Niekedy treba len nabrať odvahu a skúsiť to.Teplo z pece je veľmi príjemné, nenápadné a je menej starostí s obsluhou. Predsa len kúrite iba dva razy do dňa.

V STIL MAX-e vám vieme takúto pec naladiť a navrhnúť.